EDUCAȚIE PRIN ȘAH
February 5, 2025Vă invităm să participați la un training-ul gratuit pe tema „Siguranța online” – un eveniment special creat pentru a sprijini cadrele didactice în educarea elevilor cu privire la un comportament responsabil și sigur în mediul digital.
Acest training face parte din programul „Eroii Internetului”, susținut de Google.org și implementat în Romania de Asociatia Adfaber.
Data: 13 februarie 2025
Interval orar: 17:00-19:00
Format: Online
Pentru a participa, vă rugăm să vă înscrieți completând formularul disponibil aici: Formular de înscriere
Menționăm că prin înscrierea în platformă, sunteți înscriși automat la training. Ulterior, vom reveni cu link-ul de conectare la training pe e-mail-ul dumneavoastră.
De ce să participați? În cadrul acestui training veți descoperi:
- Strategii și resurse practice pentru protejarea elevilor în mediul online.
- Informații valoroase despre confidențialitate și gestionarea datelor personale, subliniind modul în care lipsa acestor cunoștințe poate afecta siguranța datelor școlii.
- Activități și exemple aplicate pe care le puteți folosi direct la clasă.
- Diplomă care să certifice pregătirea în urma participării la training.
- Acces la resurse gratuite – lecții deja pregătite pentru implementarea activităților de siguranță online la clasă alături de elevi.
- Diplomă de implementare după desfășurarea activităților la clasă.
Ne dorim să vă alăturați acestei inițiative valoroase, care contribuie la crearea unui mediu educațional digital mai sigur pentru elevii noștri!
Pentru mai multe detalii despre programul „Eroii Internetului” – puteți accesa pagina (adfaber.org/eroii-
Pentru orice întrebări sau informații suplimentare, ne puteți contacta la webinar@adfaber.org sau la 0745.984.391.